YKS tercih sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak 2023? ÖSYM YKS yerleştirme sonucu sorgulama ekranı!


Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen YKS 2023 sınavının sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklanmış ve adaylar elde ettikleri puanlarla tercih işlemlerini gerçekleştirmeye başlamıştı. Tercih sürecinin de tamamlanmasının ardından bu kez YKS yerleştirme sonuçları beklenmeye başlandı. Adayların tercihleri arasından hangi üniversitelere yerleştikleri tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından ortaya çıkacak.

YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

ÖSYM henüz YKS yerleştirme sonucu sorgulama ekranı linkini aktif hale getirmedi. Sonuçlarla ilgili duyuru yapılmasının ardından adayların hangi üniversitelere ve bölümlere yerleştikleri ortaya çıkacak. Adaylar hangi alana yerleştiklerini ÖSYM’nin sonuç sorgulama sayfası olan “sonuç.osym.gov.tr” adresinden TC kimlik numaraları ile sorgulayabilecekler. Konuya ilişkin ÖSYM’den açıklama geldiği anda haberimizde yerini alacak.

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2023?

Adaylar 27 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında puan ve sıralamalarını göz önünde bulundurarak tercihlerini yaptılar. ÖSYM geçtiğimiz yıl adayların yerleştirme sonuçlarını 15 Ağustos tarihinde açıklamıştı. Bu nedenle YKS yerleştirme sonuçları bugünden itibaren kısa süre içerisinde erişime açılabilir. Üniversite kayıtlarının 28 Ağustos’ta başlayacağı göz önüne alınırsa YSK yerleştirme işlemlerinin bu hafta erişime açılacağı tahmin ediliyor.

ÖSYM SONUÇ SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

ÜNİVERSİTE KAYITLARI VE ELEKTRONİK KAYIT NE ZAMAN?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak.

 


Leave a Comment